1. Yılımız

//1. Yılımız

1. Yılımız

Aralık ayı, sizlerinde yakından takip ettiğiniz gibi sitemizin yayın hayatına başlamış olduğu ay. Tam bir sene evveldi. Cesur bir takımla çıktık bu yola, amacımız Klasik Yoganın insanlar tarafından yanlış anlaşılıp, yozlaştırılmamasıydı. İnsanlığın var oluşu kadar eski olan klasik yoganın, bozulmadan günümüze kadar gelmiş çalışmalarını insanlar arasında paylaşımına vesile olmaktı.

Biz biliyorduk ki, üç dört yüreğin yapabileceğinden çok daha fazlasını yapardı; On yürek, otuz yürek, ya da üç yüz yürek. Şu anda sitemize kayıtlı binlerce yürek var.

Ve ayrıca;
Klasik yoga’yı seven ve bireysel gelişime yönelik katkı sağlamak isteyen arkadaşlarımızı uyumlu bir şekilde bir araya getirmekti. Sosyal hizmet ekipleri, çevreci dernekler ve gönüllü birlikler arasında bilgi iletişimi ve müşterek çalışmayı sağlamaktı. Klasik yoga ve kişisel gelişim ile ilgili destek ve danışma grupları oluşturmaktı. Yazılarımızla internet üzerinde oldukça eksik olan bilgi açığını kapatmaktı. Bilgileri paylaşmak, tarihi ve güncel konuları anlatmak, dostlarımızla birlikte ortak etkinlikler düzenlemekti. Yurdumuzun dört bir tarafına yayılmış klasik yoga seven, kişisel gelişimine önem veren dostlarımızı, olup bitenden haberdar etmek ve birlikte hareket eder hale gelebilmekti.

Yukarıdaki yazı benim için çok önemli muhakkak hatırlamışınızdır, tam bir senedir ana sayfamızda duruyor. Şükürler olsun ki çoğunu hep beraber gerçekleştirdik, büyüyerek ve tanınarak gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Bir kişi köprü yapar fakat bilirsiniz binlerce insan geçer, faydalanır o köprüden. Her tarafta insanların birbirlerine kalın duvarlar ördüğü bir ortamda, samimi açık yüreklere köprüler yapmak istedik. Şu anda sitemizde Muş’tan Kıbrıs’a, Zonguldak’tan Antalya’ya kadar uzanan sıcak paylaşımlar yaptığımız üyelerimiz var. Tabii ki bunlar bildiklerimiz bir de günlük takip eden ziyaretçilerimiz var.

Biz, yoga hakkında din ile ilgili tüm olumsuz ön yargılara rağmen bireysel gelişimine önem veren, yoga’nın özüyle ilgilenen arkadaşlarımızın var olduğuna inanıyorduk.

Ve sizler yardımlarınızla, güler yüzünüzle, içtenliğinizle öyle güzel paylaşımlarda bulundunuz ki sanal ortamda bile sanki nefes alan veren, dik duran, gülen, sağlıklı, enerjik, sevgi, saygı dolu, yaşayan bir yoga sitesi haline getirdiniz. Ayda bir güncellenen ana sayfasıyla, hemen hemen hergün güncellenen forum köşesiyle bir ilke imza attınız. Sizlerden edindiğim habere göre kısa sürede yayına geçecek üstünde özveri ile çalıştığınız daha birçok sürpriziniz varmış merakla bekliyoruz sitemizle ilgili. Kısmetse seneye aralıkta ki yazımda onlardan bahsederim. Geçen bir seneye baktığımızda açık havada yoga etkinliği, huzur evi ziyaretleri, bireysel gelişim seminerleri, arkadaş toplantıları gibi birçok etkinlik yapabilmişiz ve hatta arzu eden üyelerimizle tanışma partimiz bile olacak bu ay.

Sitemiz henüz bebek olmasına rağmen birçok özel paylaşıma vesile oldu. Bu da sizlerin güzel enerjisiyle oldu arkadaşlar. Birbirimize; Üzüntülerin paylaşıldıkça azaldığını, mutlulukların paylaşıldıkça çoğaldığını biraz olsun yaşatabildiysek, ne mutlu bizlere.

Sitemizi takip eden arkadaşlarımızın yaşam kalitelerinde biraz olsun artış olmuşsa ne mutlu bizlere. Bazı cevaplandıramadığınız sorulara biraz olsun ışık tutabilmişsek ne mutlu bizlere… www.klasikyoga.com’a emeği geçen geçmeyen tüm sevgi dolu arkadaşlarıma gönül dolusu teşekkür ederim.
Birinci yılımız kutlu olsun hep beraber nice senelere…

Sevgiyle…
Mert Güler

2014-10-18T10:59:32+00:00 Mayıs 8th, 2014|Uncategorized|