Başlık:
Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçu ve Yaşam Koçluğu Nedir?

Yaşam koçuyla birlikte yapılan, düşünüzü gerçeğe dönüştürmektir. Yaşam koçu, hedeflerle başarıları ele alır ve bunlarla düş dünyası arasında bağlantı kurar. Koç, hedeflerinize ulaşmanızda yardımcı olur…

Bir Yaşam Koçu ile değişir ve özgürleşirsiniz. Bu özgürlük; kendiniz olma özgürlüğüdür, istenmeyen durumlardan kurtulma ve istediğinizi yapma adımını atma özgürlüğüdür. Özgürlük yolunda değişimler olacaktır ve bu değişimleri yaşarken eski alışkanlarınız sizi engellemeye çalışacaktır. Yaşam Koçuyla çalışılması, alışkanlıklarınızın yönünün değişmesine yardımcı olur. Bu aşamada Yaşam Koçunun önemli desteğini alma ihtiyacınız olacaktır. Yaşam Koçu ile birlikte; mevcut yolunuzu göreceksiniz, size yeni yolunuzu seçmenizde destek ve bu değişim sürecinde sabırla ilerlemenize yardımcı olacaktır.

Yaşam Koçluğu, bireyin mevcut durumunu anlatmak, göstermek, bireyin farkındalığını artırmak ve bireyin düşleri ile paralel nereye gitmesi gerektiği konusunda yardımcı olur. Bu aşamada Koçun kullandığı bir çok yöntem vardır.

Yaşam koçu ile birlikte 3 ana konu üzerinde çalışılır. İnançlar; olumlu olan, kısıtlayıcı olmayan inançlarla yola devam edilmesi, hedefler; ne istenildiği ve nasıl elde edileceği, değerler; -değerlerin tanınması ve hedefe bu değerler ile koşulabilmesi konularında yaşam koçu destek verır.

Yaşam koçu bireyin bir daha ona ihtiyacı kalmayacağı şekilde çalışmalıdır, bir noktadan sonra birey kendi değer, hedef ve farkındalığı ile ilerleyebilmelidir. Yaşam Koçluğu mevcut an’a ve gelecekteki an’a odaklanarak bireyin harekete geçmesini destekler. Koç müşterisinin hedefleriyle ilgili açık ve doğru bir fikre sahip olmasına ve hedefleri doğrultusunda yol gösterecek öz değerleri tespit etmesinde yardım eder. Koç ile beraber bir eylem planı hazırlanır. Yaşam Koçluğun yapısı kısaca: anlayış ilişkisi ile başlar, hedefleri ve değerleri araştırır. Koçun sorduğu sorular amaçlıdır, eyleme dönüştürür.

Yaşam Koçunda Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Her koçluk ilişkisinin temelinde güven bulunur.
Yaşam Koçu danışanının yeteneğinin en üst seviyesini sunar.
Yaşam Koçu danışanlarının farklı görüş, değer ve inançlarına saygı duyar.
Yaşam Koçu danışanının bilgisini gizli tutar.

Farklı tanımlar; terapi, danışmanlık, özel danışmanlık vb. ile Koçluk arasında önemli farklılıklar vardır. Bir yaşam koçu soruna yaklaşım konusunda üreticidir. Şimdi ve gelecekle ilgilidir. Etkili sorular sorar ve harekete geçirir, yönlendirici kesinlikle değildir.

Koçluk düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Koç ve danışan, kendi programlarına uygun şekilde düzenli bir plan çerçevesinde görüşür.

Yaşam Koçluğu hizmetimiz Mert Güler tarafından özel randevu ile verilmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve randevu için lütfen arayınız: 05305243660
Yaklaşan etkinliklerimiz için tıklayınız…