Hindistan’da yüksek bir dağın doruğuna yapılmış ‘Bin aynalı Tapınak’ adlı görkemli bir tapınak vardı.

Günlerden bir gün bir köpek dağa tırmandı ve tapınağın merdivenlerinden çıkarak ‘Bin Aynalı Tapınak’a girdi. Köpek tapınağın bin aynalı salonuna geçtiğinde bin tane köpek gördü. Korkarak tüylerini kabarttı, kuyruğunu bacağının arasına sıkıştırdı ve korkutucu hırıltılar çıkartarak dişlerini gösterdi.
Ve bin köpek de tüylerini diktiler, kuyruklarını bacaklarının arasına alıp korkunç sesler çıkartıp dişlerini gösterdiler.
Köpek paniğe kapılarak tapınaktan kaçtı. Ve o andan itibaren bütün dünyanın tehlikeli, korkunç köpeklerle dolu olduğuna inandı.

Bir süre sonra bir başka köpek gelip dağ tırmandı. O da tapınağın merdivenlerinden çıkıp ‘Bin Aynalı Tapınak’a girdi. Tapınağın bin aynalı salonuna geldiğinde bin tane köpekle karşılaştı ve çok sevindi;
Kuyruğunu salladı; neşeyle oradan oraya zıpladı ve köpekleri oynamaya çağırdı. Ve bin köpek de kuyruklarını salladılar, neşeyle zıpladılar.
Köpek tapınaktan çıktığında dünyanın dost ve sevecen köpeklerle dolu olduğuna inandı.

Hayattaki seçimlerimiz kendimize bakış açımız bize aittir. Her şey kontrolümüzde değildir belki evet, ama ya dünyayı nasıl gördüğümüz ve düşüncelerimiz..?

Dünya’ya nasıl baktığımız kendimize bakışımızdan geçiyordur belki. Ne dersiniz..?