Eckhart_TolleEckhart Tolle, 1948 yılında Almanya’da doğdu. Yeni dönem ruhani öğretmen ve yazarlardandır.  Çok uzun ve yoğun bir depresyonun sonunda birgün 29 yaşındayken büyük ruhani aydınlanmayı yaşadı. Bu tecrübeden sonra ruhani gelişimi devam etti ve zaman içinde kendini tamamen öğretmenliğe ve yazarlığa adadı. Eckhart Tolle 1995’den beri Kanada’nın Vancouver şehrinde yaşamaktadır.

Eckhart Tolle hiç bir din ve gelenek ile bağıntılı değildir, fakat “Power of Now – Şimdinin Gücü” adlı kitabında etkilendiği kişi ve felsefeleri şu şekilde sıralar: Meister Eckhart, Advaita Vedanta, Mucizeler Kursu, Mistik İslam, Sufilik, Mevlana’nın şiirleri, Zen Budizm’in Lin-chi (Rinzai) ekolü.

Eckhart Tolle’den Sözler

“Zihinsel gelişme ve artan bilgi, bilinç gelişimiyle dengelenmiyorsa, mutsuzluk ve felaket potansiyeli çok yüksektir…”

“Kendinize şunu sorun: Yaptığım şeyde sevinç, rahatlık ve hafiflik var mı? Eğer yoksa zaman şimdiki anı örtüp karartıyor ve yaşam bir yük ya da bir mücadele olarak algılanıyor demektir…”

“Sürekli şikayet edip kurban rolü oynamaktan vazgeçin.. Ya olduğu gibi bırakın ya değiştirin ya da kabullenin.  Bunun dışında tüm seçenekler deliliktir…”

“İnsanı olgunluğa götüren en hızlı at, izdıraptır…”

Eckhart Tolle’un Türkçe Yayınlanmış Bazı Kitapları

-Şimdi’nin Gücü

-Var Olmanın Gücü

-Dinginliğin Gücü

-Hayatla Bütünleşmek