Saffet Emre Tonguç tatil reçetesinde İnziva Büyükada da bulunuyor…

inziva

Modern hayatın karmaşası hem bedeni hem de zihni yoruyor. Oysa en değerli varlığımız yani kendimiz için hiç vaktin olmaması ironik bir durum. Küçük ve değerli kaçışlar hem yenilenmek hem de yeni keşiflere kapı açmak açısından önemli. Böyle bir mola için önce İnziva Büyükada’ya gittim. Burası İstanbul’dan uzaklaşmak zorunda olmadan, sadece yarım saatlik keyifli bir vapur yolculuğu ile çok yakınınızda.

Mekân, farkındalık atölyeleri ve günübirlik ya da hafta sonu konaklamalı eğitim programlarıyla huzur dolu bir ortamda sizi kendinizle buluşturuyor. Bunun için daha önce eğitim almış olmak gerekmiyor. Sadece kendinize böyle bir zamanı hediye etmeniz yeterli. Ev sahibi ise içten gülümsemesiyle sizi karşılayan yoga eğitmeni Mert Güler. Yoga, nefes ve meditasyon çalışmalarının yanı sıra aşk, ilişkiler, etkili iletişim, içsel farkındalık ve NLP gibi birçok konuda seminerler de veriyor. Üstelik adaya gitmişken doğa yürüyüşü yapabilir, bisiklete binebilir, hamak keyfi yapabilir, trambolinde eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Yoğun ve yorucu hayatınızdan bir an için de olsa uzaklaşıp dinlenmek için ideal fırsat. Bu arada ben Mert Güler’i ‘Aşkla Gülümse’ isimli kitabıyla tanıdım. Kitabı okursanız zaten İnziva kaçınılmaz son olacak!

13 Kasım 2015, Saffet Emre Tonguç – Hürriyet Kelebek

hurriyet.com.tr