Mistik İstanbul Turu

//Mistik İstanbul Turu

Mistik İstanbul Turu

İSTANBUL’un MİSTİK ALEMİNE YOLCULUK

mistik-istanbul

Bu gezimizde Meditatif Rehber ve yazar Mert Güler bize eşlik etmekte, fotoğraf danışmanlığını Fotoğraf Sanatçısı Yelda Baler yürütmektedir…

Mistik İstanbul örnek programımız aşağıdadır. Düzenlenen gezilerde program değişebilir. Duyurularımızı sosyal medya kanallarımızda güncel olarak yapmaktayız. Ayrıca kurumsal ve kişisel özel gruplara da geziler düzenlenebilmektedir.
Ayrıntılı bilgi için arayınız: 0530 524 36 60

Örnek Program (değişebilir):
Eminönü’ndeki Kadıköy Vapur iskelesinde buluştuktan sonra Yeni Camii’ye geçiyoruz. Sabah ışığının etkili atmosferinde camiiyi gezdikten sonra çay ve poğaçalarla uzun güne güzel bir başlangıç yapıyoruz.

Ardından Türkiye’nin en önemli Mevlevihanelerinden biri olarak kabul edilen Yenikapı Mevlevihanesi’ne giderek dergahın dedesi Kadir Dede ile bir saatlik bir sohbete katılıyoruz. Dünyanın ikinci en büyük ahşap kubbesine sahip olan bu tasavvuf dergahını da dergahtaki arkadaşlarımızla dolaşacağız.

Ardından Merkezefendi Camii’ne geliyoruz. Burada Gazeteci ve Yazar Ersin Kalkan ile buluşuyoruz. Kendisi bize güzel anlatımıyla Türk tıbbının kurucu babalarından biri olan Merkez Efendi’nin ilginç serüvenini, Camii ve çevresini anlatıyor.

Arada öğle yemeği molası veriyor ve biraz dinleniyoruz.

Sonraki durağımız Balıklı Rum Manastırı. İstanbul’da ayakta kalmış olan üç manastırdan biri olan bu ibadethane çok ilginç bir geçmişe ve dünya güzeli bir mimariye sahip. Altında ayazma da var. Arka avlusunda ise Patrik mezarları yer alıyor. Hem ayazma, hem kilise hem de mezarlar hakkında bilgileri edindikten sonra yolumuzun üstündeki Suryani Mezarlığına gidiyoruz. Burası da hikayeleri olan bir başka mekan.

Ardından Merkezefendi Tıbbi Bitkiler Bahçesi’ne ulaşacağız. Burası hem Türkiye’deki endemik tıbbi ve aromatik bitkilerin ekilip biçildiği bir yer hem de bir araştırma enstitüsü. Bu güzel mekanda içsel sohbetimizi Mert Güler ile gerçekleştiriyoruz Ayrıca burada mistik İstanbul yolcularını bekleyen bir uzman tıbbi ve aromatik bitkiler ile Osmanlı devrindeki hasatlar üzerine bilgiler verecek. Arzu edenler burada şişelenmiş olan çok sayıdaki şifalı bitki özünü satın alarak evine götürebilir.

Zayende Seyahat Acentası İşbirliğiyle.

2016-10-13T11:56:01+00:00 Ekim 13th, 2016|Geleneksel Etkinliklerimiz|