OLYMPUS DIGITAL CAMERA1-
40’ın üzerinde araştırma gösteriyor ki yulaf ezmesi yemek, kolesterolü düşürmede ve kalp hastalıkları riskini azaltmada yardımcı olabilir. Yulaftaki çözünebilir lifler, LDL yani kötü kolesterolü yok ediyor ve bedeninizin ihtiyacı olan iyi kolesterolü koruyor.

2-Yulaf ezmesindeki çözünebilir lif, önemli miktarda su emer ve sindirim sürecinizi yavaşlatır. Bunun sonucunda daha uzun süre tok hissedersiniz. Yulaf ezmesi kilo kontrolü sağlamada yardımcı olabilir.

3-Büyük ihtimalle mutfağınızda zaten yulaf ezmesi bulunduruyorsunuzdur. Yoksa bile tüm marketlerde, bakkallarda, her mevsimde yulaf çok kolay bulunabilen bir üründür.

4-Yeni araştırmalarda, yulaf ezmesi yemenin, tip 2 diyabet (insüline bağımlı olmayan diyabet) riskini azalttığı görülmüştür. Amerikan Diyabet Kuruluşu da, diyabet hastalarına yulafı önermektedir. Yulaftaki çözünebilir lif, kandaki şeker seviyesini kontrol etmeye yardımcıdır.

5-Marketinizde bulunan yulaf ezmesi 100% doğaldır. Kutusunu incelediğinizde etiketinde sadece bir içerikle karşılaşırsınız: Yulaf…

6-Son araştırmalara göre, yulaf ezmesi içeren bir beslenme yüksek kan basıncını düşürmede yardımcı olabilir. Bu azalma yulaf ezmesindeki çözünür lif artışıyla bağlantılıdır. Yulaf, tam buğdaydan, pirinç ve mısırdan daha fazla çözünür lif içerir.

7-Yulaf çok geniş bir vitamin, mineral ve antioksidan yelpazesine sahiptir ve protein, karbonhidrat ve demir kaynağıdır.

8-Yulaf ezmesinde bulunan lif ve diğer besinler bazı kanser türlerinin tedavisinde yardımcı olabilir.

9-Yulaf ezmesi pratik ve çabuktur. 10dk’dan daha az bir sürede hazırlanabilir, çiğ tüketebilir veya pişirilebilir.

10-Yulaf ezmesi kesinlikle çok lezzetli olabilir..! Çiğ, ocakta veya fırında pişmiş, yulaf ezmesiyle kombine edilebilecek farklı lezzetler hayal gücünüzle sınırlıdır.

mrbreakfast.com sitesinden çevrilmiştir.