Bugün, Wellness antrenörlük kavramı bir bilim haline gelmiştir.
Wellness Koçluğu ise Wellness sektöründe ışığı parlamakta olan bir yeniliktir. Uzun yıllardır Wellness uzmanları, üyelerini motive etmek ve onlara sağlıklı bir yaşam tarzına alıştırmak konusunda farklı derecelerde başarılı olmuşlardır.
Artık kişisel eğitmenlerin hedefi, üyelerini istedikleri sonuçlara daha hızlı ulaşabilmeleri konusunda yapılan özel çalışmaları içermektedir.

Wellness Koçları; Üyelerinin sevdiği, sevmediği, kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri etkin bir şekilde belirlerler. Belirlemek için anketler ve çeşitli metotlar kullanarak anlamlı ve üst düzeyde ilişkiler kurar, üye ve spor kulübü arasında köprü olurlar. Üyelerin motivasyon stratejilerini açığa çıkarmak için sorumluluk üstlenirler.

Fitness Eğitmeni iseniz bu programı kaçırmamalısınız. Spor merkezlerinde çalışıyor ve antrenman bilimi eğitimi almışsanız Türkiye’de ilk kez yapılan bu eğitimi kaçırmayın.
Sertifikalı eğitimleriniz arasına Wellness Koçluğu programını ekleyin.
Üyelerinize antrenman programı yanında, kişisel Wellness koçluğu yapmak sizi farklı gösterecek ve daha çok tercih edilen bir eğitmen olacaksanız.
Üyelerin çalışmalarında bu eğitim, sonuç odaklı isteklendirme sağlayarak istediğiniz hedefleri hızlandıracak ve daha iyi sonuçlar almanız için büyük katkı sağlayacaktır.
Üyenizin kendini keşfetmesini ve yaptıklarının yararına inanması gerektiği düşüncelerini kişisel koçlukla daha kolay ortaya çıkarabilirsiniz.
Böylece üyeler Wellness koçunu çok farklı algılayacak ve size daha farklı yaklaşacaklardır. Gördüğünüz gibi, bir sertifikalı Wellness Koçu olarak sınırsız kariyer seçeneklerine sahip olacaksınız.

Eğitim Konu Başlıkları Programa Genel Bakış:
Wellness, Wellness Koçluğu kavramları, koçluk becerileri, motivasyon stratejileri, Wellness koçu olarak uygulama kapsamı, değerlendirme araçları Wellness koçluk teknikleri de dahil olmak üzere kapsamlı bir sertifakalı eğitim programıdır.

Ön Koşul:
Egzersiz bilimi, sağlık, anatomi, fizyoloji, biyoloji, Kinesiyoloji, biyomekanik, beslenme ile ilgili bir alanlarda bilgisi olan tüm eğitmenler ve yöneticiler…

Dersin Amacı:
Etkili bir Wellness Koçu olmak, işletmesinde farklı bir hizmet sağlamak ve gelirlerini artırmak için gerekli bilgileri size sunabilmek.

Öğrenme Biçimi:
Video gösterimi, konulara özel hazırlanmış powerpoint sunum, eşli veya grup şeklinde uygulamalı ve seminer sırasında katılımlı (interaktif) hazırlanmış bir eğitim programıdır.