sinirsiz guc

“Güç çok duygusal bir kelime. İnsanların buna ilişkin cevapları çok çeşitli. Bazısına göre güç olumsuz şeyleri çağrıştırıyor, bazısına göre ise kişiler güçle ışıldarlar. Ne kadar güç istiyorsunuz? Gelişmeniz için ne kadar gerekli? Güç sizin için gerçekte ne anlama geliyor? Bana göre sınırsız güç en çok arzu ettiğiniz sonuçları elde etme becerisi ve diğer kişiler için değer yaratabilmektir.”

Yaşamda istediğiniz, herhangi bir şeyi yapabilir, başarabilir ve elde edebilirsiniz. Zihinsel gücün sihri konusunun en büyük ustası olan Robbins, bu sayfalarda kendi kendinizi nasıl kullanacağınızı göstermektedir. O, hırsla ve incelikleriyle; ne isterseniz olabileceğinizi, ne yapabileceğinizi ve ne yapacağınızı zihninizin durumunun belirlediğini, tüm başarılı sonuçların modelleneceğini ve aynen tekrarlanabileceğini göstermektedir.
Kişilerle olan ilişkilerinizi nasıl geliştireceğinizi, nasıl ikna edici bir iletişimci olunacağını ve karşılaştığınız herhangi bir kişiyle ahengin anında nasıl sağlanacağını, diğer kişilerin başarılarını kendiniz için tekrar nasıl modelleyeceğinizi, zenginlik ve mutluluğun beş anahtarını öğreneceksiniz.

Zekice ve kesinlikle istemenin 5 temel prensibi var:
• Ne istediğinizi bilin.
• Size yardım edebileceklerden yardim isteyin.
• Yardım istediğiniz kimse için bir fayda yaratın.
• Kararlı bir inançla isteyin.
• İstediğinizi elde edene kadar isteyin.

Bu kitap aslında bir çalışma kitabıdır. Gerçekten zaman ayırıp alıştırmaları ve açıklanan davranışları uyguladığınızda çok faydalı olacaktır. Bu kitabı okuduktan sonra kendi hayatınızın kontrolünü ele geçirebilme yeteneği ve dünyadaki olumlu değişimi yaratmada araç olmak için yapmanız gerekenleri bileceksiniz.

Anthony Robbins Kimdir?
29 Şubat 1960’ da doğan ANTHONY ROBBINS ne konuştuğunu biliyor…
Öncesinde 37m2’ lik bekar dairesinde yaşıyordu ve bulaşıklarını küvette yıkamak zorundaydı. Çevreyle ilişkileri zayıf, gelecekten beklentisi az, 14 kilo fazlası olan bir kişiydi. Fakat Robbins; zihnindeki gücü keşfederek, engelleri kuvvete dönüştürerek, mükemmellik için stratejiler geliştirerek, süper bir başarıya ulaştı. Kendi çabasıyla milyoner olan Robbins, ailesiyle birlikte deniz kenarında bir şatoda yaşamakta ve düzenlediği başarısı kanıtlanmış, kişisel başarı seminerlerine; her yıl binlerce kişi katılmaktadır. Uluslararası nitelik kazanan seminerler; profesyonel atletler, en büyük 500 şirketin yöneticileri, ev hanımları, hatta çocuklar için bile düzenlenmektedir…

Yazar: Anthony ROBBINS
Yayınevi: İnkılap Yayınları
Çeviri: Mehmet Degirmencioğlu
Orijinal Dili: İngilizce
Orijinal İsmi : Unlimited Power
İlk Yayınlanış Tarihi : 1999