Walnuts with leaf.• Cevizin İnce Zarını Soymayın..!

Araştırmacılar cevizin faydalarının – özellikle zarı ile birlikte yendiğinde- ne kadar fazla olduğuna, eskisinden çok daha fazla ikna olmuş durumdalar. Çünkü cevizdeki fenolların %90’ı zarında bulunuyor. Genelde zarının biraz acı olmasından dolayı çıkartılması önerilir ama bu fenol zengini bölümünü ayırmadan yerseniz daha çok faydasını görürsünüz.

• Ceviz Az Rastlanır Türde Bir E Vitamini İçeriyor..! 

Cevizde bulunan E vitamini, az rastlanan bir tür olan, yüksek düzeyde gama-tokoferol formundaki E vitaminidir. Araştırmalar bu form E vitamininin kalp hastalıklarına karşı koruma sağladığını göstermektedir.

• Günde 50 gr Ceviz Yiyerek Avantajlı Duruma Geçebilirsiniz..!

Her gün 50 gr ceviz yiyen bir kişi, yemeyene göre; 5 gr daha fazla lif, 260 mg daha fazla potasyum, 95gr daha fazla magnezyum, 73 gr daha fazla kalsiyum, 3,7 mg daha fazla E vitamini ve 157 gr daha az sodyum almaktadır..!

• Ceviz Kendi Katagorisinde En Üst Basamaklarda..!

Cevizin antioksidan ve iltihap giderici faydaları üzerinde yapılan bitkisel besin araştırmaları göstermiştir ki; metabolik sendrom, kalp hastalıkları ve tip 2 diyabet koruyuculuğu ile ceviz, bu katagoride en üst basamaklara çıkmayı hak etmektedir.

WHFoods.com sitesinden çevrilmiştir.