533769_474484522625001_1313105874_n

“Yatırım yapıyor musun?” diye sorduğumda insanlar hemen “Ne yatırımı, para mı kazandığımız var ki” veya “borçlar hiç bitmiyor ki” diyorlar ya da akıllarına ilk ev, araba, yazlık veya bankadaki birikimleri geliyor.
Peki sizin aklınıza ilk ne geliyor..? Oysa ki ben, kendilerini kastediyorum.
Daha iyi bir yatırım aracınız var mı ki kendinizden başka? Kendinize, yani o yatırımı yapmaya çalışana, yatırım yapıyor musunuz? Yoksa kendinizi unutuyor musunuz?
Yoksa sizden daha iyi yatırım araçları bulup, kendinizi yatırım yapmaya değmez mi buluyorsunuz?

Ben üniversitede ekonomi eğitimi aldım. Fakat bana, en büyük sermayenin sağlık ve içsel huzur olduğunu kimse söylemedi. Bunu yaşarken öğrendim.
Unutmayın, nitelikli bir yaşam ancak nitelikli bir kişi tarafından kurulabilir. O zaman doğru yatırımı doğru yere, ilk önce kendimize yapmamız gerekiyor. Ve kendine de, “Ne ekersen onu biçersin.”
İş hayatında ofiste çok fazla çalışırken, çevrene eşine dostuna astına üstüne arkadaşına karşı sorumluluklarını yerine getirmeye çalışırken kendini unutuyorsun.
Sağlıklı dengeli bir yaşam tarzı için artık kendine de mesai harcamanın zamanı geldi.
Bazıları için bu, tembelliği ve bencilliği beraberinde getirir, yanılgısına düşerler.
Uzun saatler süren yüksek tempoda yapılan çalışmaların kişiyi daha üretken kılacağı yalnızca masaldır.
Fazla stresin ve yükün sağlığımıza getirdiği olumsuzlukları hepimiz biliyoruz. Sağlığımızdan oluyoruz.
Evde veya iş yerinde yaratacağınız bu özel zaman diliminde kendinizi tamamen bakıma almış olursunuz.

Bana inanmıyorsanız bir deneyin. Bir ay boyunca haftada altı gün. Rahatsız edilmeyeceğiniz ortamda bir kaç yoga duruşu, nefes egzersizleri, gevşeme teknikleri ve meditasyon çalışmalarını yaşamınıza geçirirseniz, daha üretken olmanın yanında, kendi yaşamınıza daha çok zaman ayırabileceğinizi göreceksiniz. Sabredin, kendinize yaptığınız yatırımınızın karşılığını mutlaka fazlasıyla alacaksınız…

Sevgiler…
Mert Güler